top of page

2023

10. ročník festivalu 1.-5.11. | Bio Oko

Kino Brasil oslavilo 10 let. Koncem roku 2013 jsme se do projektu pouštěli s tím, že snad se nám na podzim dalšího roku podaří zorganizovat pár zajímavých projekcí a přinést trochu brazilského temperamentu do pošmourného pražského podzimu. To, že by se festival Kino Brasil mohl stát důležitým pilířem setkávání se portugalsky mluvící komunity i spřízněných duší, stejně tak jako osvěžením a posléze stálicí pražské kulturní scény, bylo jen naším tajným přáním! Za deset let existence se přání stalo realitou. A tak jsme oslavovali, čeho jsme s vaší přízní již dosáhli, i to, že jsme stále svěží a máme spousty energie alespoň do další desetiletky!

Za uplynulých 9 ročníků jsme vám představili již 58 celovečerních a 8 krátkometrážních filmů, a přesto se tímto kulatým ročníkem pokusili všechny předchozí ročníky překonat. Přichystali jsme pro naše diváky také bohatý doprovodný program.​

Plakát 10. ročníku festivalu

podívej se, co jsme připravili

Paloma

Vizuálně úchvatný snímek ostříleného brazilského režiséra Marcela Gomese vypráví nevšední příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Paloma se narodila jako muž, ale je žena. Žije se svým druhem a šestiletou dcerou na venkově, má tmavou pleť a díky tvrdé práci na papájové plantáži šetří na svůj největší sen – svatbu v kostele.

Více zde.

#kameravypráví #jítzasvýmsnem #jekrásná

Adriano Trindade

Divoký brazilský kytarista a zpěvák vystoupí se svým jihoamerickým triem (piano-bicí-kytara). Můžete se těšit na nefalšované zvuky Brazílie, sambu i bossa novu. A pokud myslíte, že si nezatančíte a nezazpíváte, Adriano Vás rychle vyvede z omylu. Více zde.

#koncert v redutě #dlouhánoc #hudbaatanec

O Mestre da Fumaca

Zcela nezávislý film Mistr kouře je akčňák a zároveň zhulenecká komedie. Dva bratři musí čelit čínské mafii a jejich jedinou nadějí je proniknout do tajemství vzácného učení Mistra Kouře.
Více zde.

 

#učenímistra #zakouřímezvítězíme #vodvaz

O Rio de Desejo (1).tif

Film Řeka touhy nás zavede do Amazonie, kde se odehraje drama plné vášně s osudovostí řecké tragédie o třech bratrech, kteří milují stejnou ženu.  Film uvede překladatelka Lada Weissová, která umožní českým čtenářům nahlédnout do světa amazonského spisovatele Miltona Hatouma, podle jehož povídky vznikl tento film. Více zde

#láska #třibratřiaona #Amazonie

Perlimps

Animák pro celou rodinu Perlimpové vypráví o dvou zvláštních agentech ze znepřátelených království, kteří si vyberou cestu smíru, aby splnily společnou misi - zachránit Kouzelný les. Více zde.

#kouzelnýles #síladucha #dětinászachrání

Paloma

Vizuálně úchvatný snímek ostříleného brazilského režiséra Marcela Gomese vypráví nevšední příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Paloma se narodila jako muž, ale je žena. Žije se svým druhem a šestiletou dcerou na venkově, má tmavou pleť a díky tvrdé práci na papájové plantáži šetří na svůj největší sen – svatbu v kostele.

Více zde.

#kameravypráví #jítzasvýmsnem #jekrásná

Tinnitus

Sportovní drama a psychologický thriller Tinnitus nás přenese do São Paula mezi vrcholové sportovkyně v synchronizovaných skocích a ukáže nám, jaký je život s nevyléčitelným pískotem v uších, ale hlavně se strachem pramenícím z něčeho neznámého, co je ukryto v lidském těle. Více zde.

#pískánívuších #synchro #bodythriller

Perlimps

Festivalové posezení v BIU OKO

Rádi se seznámíme s našimi diváky a pozdravíme staré známé. Pojďte posedět a popovídat si v Biu Oko se členy organizačního týmu Kina Brasil.

#pojďsnáminaskleničku #poznejčlenytýmu #těšímesenavás

Ricardo Hoineff

Od scénografie k uměleckému sklářství, příběh Brazilce v Česku.

Těšit se můžete už nyní na zajímavostmi nabitou přednášku a debatu s tímto výjimečným umělcem a člověkem.
Více zde.

 

#učenímistra #sklářství #vášeň

flore de buriti.webp

Film Květ Burití sleduje posledních 80 let od masakru spáchaného na indiánech Krahô ze strany farmářů, mísí dokumentární pojetí s poetikou pralesního života a odhaluje bezpráví i vytrvalost, se kterou indiáni brání svá území. Více zde

#dokudrama #indiáni #zpralesaažpředvládnípalác

Carvao - Dřevěné uhlí

Snímek Dřevěné uhlí nemilosrdně odkryje rozklad společnosti, když jedna rodina souhlasí s ďábelským plánem ukrýt drogového mafiána pod svou střechou. Více zde.

#tvrdárealita #zapomenutévnitrozemí #pálení

pusť si festivalový trailer

měj Kino Brasil stále u sebe

taška kino brasil

na festival stylově

plátěná taška Kino Brasil

pořádná plátěnka nesmí správnému fanouškovi festivalu chybět. Pořiď si tu svou i ty!

250,- Kč

kovové brčko kino brasil

ekologie na prvním místě

kovové brčko Kino Brasil

patříš k těm, kdo odmítají brčka? Je ale možné užít si v kině caipirinhu bez brčka? Neriskuj a kup si to své i ty!

130,- Kč

a jaké to bude letos?

podívej se, co pro tebe chystáme

bottom of page