top of page
wix page 2.png

o nás

DO BRAZÍLIE BEZ LETENEK A STEREOTYPŮ

Za projektem Kino Brasil stojí spolek Saudade z. s., který sdružuje nadšence a milovníky Brazílie. Od roku 2014 sledujeme brazilskou kinematografii a pečlivě vybíráme to nejzajímavější, co během prvních listopadových dní promítneme v Biu Oko. Nabízíme bohatý doprovodný program, díky kterému filmy prezentujeme v širším kontextu brazilské kultury, gastronomie i politicko-ekonomické situace.​

Během roku spolupracujeme s dalšími festivaly (např. Lusófona) a institucemi (např. Ponrepo).

seznam se

podpoř nás

A UŽIJ SI FESTIVAL JEŠTĚ VÍCE

Festival Kino Brasil, který jsme si vysnili a vybudovali od prvního ročníku, pro nás je a vždy bude srdeční záležitostí. Představuje jak výsledek, tak zdroj naší energie. Věříme, že se za deset let existence stal zdrojem energie a poznání i pro vás a zároveň místem setkání s podobně naladěnými známými i novými kamarády.


Na přípravě festivalu pracujeme celý rok. Jsme tým dobrovolníků, kteří milují Brazílii a brazilskou kinematografii. Finance získáváme z veřejných zdrojů, často ale musíme dělat kompromisy. Pokud byste nás chtěli podpořit a zažít festival naplno, můžete nám poslat libovolnou částku na číslo účtu 2700638194/2010.


Děkujeme za každou podporu, moc si ji vážíme a těšíme se na vás v Biu Oko!


Tým Kina Brasil

a jaké to bude letos?

podívej se, co pro tebe chystáme

bottom of page