top of page
WIX PAGE BACKGROUND 1250 X 800 KINO BRASIL 2022 DELL_-01.jpg

PROGRAM 2022

ČTVRTEK 3. 11. 2022

ona a já_ela e eu 2.jpg

3. listopadu v 18:00 v Biu Oko

Už uplynulo dvacet let ode dne, kdy rocková zpěvačka Bia upadla do kómatu při porodu. Její muž se mezitím znovu zamiloval a má novou ženu, její dcera studuje neurologii a všichni se o ni v zaběhlém režimu doma dennodenně starají. Bia se ale náhle probudí. Více zde.

#podvacetiletechznovuvehře #křehkost #moře

cópia de executive order still 2 alfred enoch (left), taís araújo, and seu jorge. photo by

3. listopadu ve 20:30 v Biu Oko Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení pod taktovkou Gabriely Vermelho přinese režijní debut herce Lazara Ramose, založený na úspěšné divadelní předloze, je vyzývavou a nesmlouvavou kritikou neduhů brazilské společnosti a absurdní noční můrou z dystopické budoucnosti. Co všechno je možné, když má v rukou moc nesprávná osoba? Více zde.

#dystopie #láska #vzdor

PÁTEK 4. 11. 2022

marighella.jpg

4. listopadu ve 20:00 v Biu Oko

Režisérský debut brazilského herce Wagnera Moury (pamatujete Pabla Escobara z Narcos?) o bojovníkovi za svobodu Marighellovi v podání neméně slavného herce a zpěváka Seu Jorge narazil na takové byrokratické překážky (rozumějte cenzuru), že dva roky sklízel ovace po celém světě, než na něj mohli vyrazit Brazilci u sebe doma. Více zde

#stopcenzuře #brutál #dobrésrdcevelkéskutky

favela music bar.jpeg

4. listopadu od 20:00 v Baru Favela

Klub Favela a Kino Brasil vás zvou na brazilskou party. Těšíme se na všechny milovníky brazilské kultury a hudby!

#festanafavela #dlouhánoc #hudbaatanec

SOBOTA 5. 11. 2022

cópia de executive order still 2 alfred enoch (left), taís araújo, and seu jorge. photo by

5. listopadu v 17:00 v Biu Oko

Režijní debut herce Lazara Ramose, založený na úspěšné divadelní předloze, je vyzývavou a nesmlouvavou kritikou neduhů brazilské společnosti a absurdní noční můrou z dystopické budoucnosti. Co všechno je možné, když má v rukou moc nesprávná osoba? Více zde.

 

#dystopie #láska #vzdor

dsc_2886.jpg
Debata o současné Brazílii

5. listopadu v 19:00 v Biu Oko

Moderátorka Karolina Válová nám spolu s hostem Radkem Bubnem odpoví na otázky o současné situaci v Brazílii, které mohou vyvstat po filmu Předběžné opatření, i na ty ohledně příčin, které lze spatřit následně ve filmu Pedrova cesta. Přijďte poznat budoucí výzvy i dopady minulosti. 

#zeměbudoucnosti #odbornícinaslovovzatí #sotázkamisem

pedrova cesta_a viagem de pedro 1.jpg

5. listopadu ve 20:30 v Biu Oko

Autorka scénáře a režisérka Laís Bodansky nás zve na plavbu, během které císaře Pedra I. opředeného hávem slavné minulosti vylíčí v jeho obyčejné lidskosti a zranitelnosti. Více zde.

#císařskáloď #cestazdomovadomů #fantasmagorie

IMG_8739.jpg
Festivalové posezení v BIU OKO

5. listopadu ve 21:00 v Biu Oko

Rádi se seznámíme s našimi diváky a pozdravíme staré známé. Pojďte posedět a popovídat si v Biu Oko se členy organizačního týmu Kina Brasil.

#pojďsnáminaskleničku #poznejčlenytýmu #těšímesenavás

NEDĚLE 6. 11. 2022

hotel fortaleza 2.jpg

6. listopadu v 17.00 v Biu Oko

Setkání dvou odlišných žen procházejících těžkými životními situacemi je v podání vynikajících hereček nejen psychologickou sondou, ale díky zasazení do města Fortalezy zobrazuje i neduhy brazilských velkoměst. Armando Praça se tak zaslouženě stává dalším z markantních režisérů nezávislého filmu brazilského severovýchodu. Více zde.

#dvěbojovnice #syrovábrazílie #nezávislýfilm

dsc_2873.jpg
ZRUŠENO: Předmluva k filmu Horečka: indiánů v západní společnosti

6. listopadu od 19.00 v Biu Oko

Hlavní hrdina filmu Horečka je indián, který se rozhodl pro život ve městě, aby poskytl své dceři možnost lepšího vzdělání. Stejně tak i jeho představitel, indián kmene Dessana Regis Myrupu, odešel nejprve do města a po té do Evropy. Jaká byla jeho motivace a jak se novému prostředí přizpůsobil? Na tyto i jiné otázky nám odpoví v exkluzivním videu. Dále vám přineseme i pohled z akademické půdy od profesora Raimunda Nonata Pereiry da Silva, který je ředitelem Institutu filozofie, humanitních a sociálních věd i ředitelem oddělení antropologie na Federální univerzitě státu Amazonas UFAM a ve své práci se věnuje širokému okruhu témat včetně otázky měst a sociálních hranic, indiánů v městském prostředí a vzdělávání domorodých obyvatel. Jak se brazilské akademické prostředí dívá na integraci domorodých obyvatel do majoritní společnosti? Jak se žije indiánům ve velkoměstě Manausu a jak probíhá jejich vzdělávání třeba i na prestižní Federální univerzitě státu Amazonas UFAM? Přijďte si před samotnou projekcí filmu rozšířit obzory!

#rozpravasindiánem #jaktovidíoni #jinýsvět

horečka_a febre 4.jpg

6. listopadu ve 20.00 v Biu Oko

Režisérka Maya Da-Rin, která se podílela i na scénáři, v této brazilsko-německo-francouzské koprodukci vytvořila v rámci brazilské kinematografie něco nového – nový filmový pohled na indiány, z jejich vlastní perspektivy a nitra. Více zde.

#indiánveměstě #jakvoláprales #horečkabeznemoci

bottom of page