PROGRAM 2019

Vítejte v divočině

ČTVRTEK 31. 10. 2019

temporada_1.jpg
Domů

Bio Oko 18.00

Z venkova rovnou do džungle velkoměsta. Juliana je odhodlaná začít znovu. S novou, tuctovou a špatně placenou prací přicházejí i noví přátelé a světlejší zítřky. Pečlivý portrét nitra Juliany v podání Grace Passô, která se sama podílela na scénáři, získal na festivalu v Torinu ocenění za Nejlepší ženský herecký výkon. Více zde.

bacurau_1.jpg
Bacurau

Bio Oko 20.30 Slavnostní zahájení

Lehce psychedelický western z blízké budoucnosti s prvky mystiky a sci-fi, který získal na letošním Cannes Cenu poroty.  Původní scénář režisérů Klebera Mendonci Filha a Juliana Dornellese uvidíte v pražské premiéře. Více zde.

PÁTEK 1. 11. 2019

azouge_3.jpg
Azougue Nazaré

Bio Oko 18.30

Brazílie zobrazená ve své ryzí divokosti a typické vynalézavosti, se sobě vlastní trochou mystiky. Autenticitu radostné fikce zaručují herci-neherci pocházejí z řad skutečné skupiny maracatu. Film získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Rotterdamu a také na Ostrava Kamera Oko. Více zde.

divinoamor_3.jpg
Boží láska

Bio Oko 20.30

Brazílie, rok 2027. Bůh se neuctívá na mších, ale na tanečních party, a pro rozhřešení si můžete dojet do drive-thru zpovědnice. Futuristické drama nabité elektrizující vášní představil Gabriel Mascaro (Neonový býk) poprvé na MFF v Sundance, které si podmanil živelným vizuálním stylem v bizarních kulisách dystopického světa. Více zde.

SOBOTA 2. 11. 2019

PB031234.JPG
Program pro děti

Bio Oko 15.00

Od 15:00 najdete v Biu Oko speciální brazilský koutek pro děti! Michele Fernanda z organizace "Saudade - Portugalština jako jazyk dědictví v Česku", která pořádá pravidelná setkání se čtením pro děti, si připraví výtvarné aktivity, vyprávění a hudbu pro celou rodinu! Vše v portugalštině a s volným pojetím tématu festivalu "divočina".

PB031241.JPG
Rychlokurz portugalštiny

Bio Oko 16.00

Letošní téma festivalu "divočina" se bude prolínat i rychlokurzem portugalštiny, který na úryvcích brazilských filmů seznámí úplné začátečníky s frázemi nezbytnými pro přežití v Brazílii.

martirio_4.jpg
Martyrium

Bio Oko 17.00

Dokument, který otřásl Brazílií. Režisér Vincent Carelli od osmdesátých let natáčel nespravedlnost, které se rozpínající se zemědělství a kapitalismus dopouštějí na indiánském kmeni Guaraní-Kaiowá. Více zde.

bacurau2.jpg
Bacurau

Bio Oko 20.30

Lehce psychedelický western z blízké budoucnosti s prvky mystiky a sci-fi, který získal na letošním Cannes Cenu poroty.  Původní scénář režisérů Klebera Mendonci Filha a Juliana Dornellese uvidíte v pražské premiéře. Více zde.

santiago ferreira.jpg
Festivalový hudební večírek

Boteko 22.00 até 3.00

V letošním roce se na večírku můžete těšit na typická jídla, která v nabídce ještě nikdy nebyla, a na hudební zážitek RODA DE SAMBA v čele se Santiagem Ferreirou! A jak je v sambě dobrou tradicí, hudební produkci mistrovsky doplní skupina perkusionistů. Více zde.

NEDĚLE 3. 11. 2019

sal da terra.jpg
Sůl země

Bio Oko 20.30

Brazilský fotograf Sebastião Salgado zasvětil svůj život putování a záznamům Země a nejrůznějších tváří lidského údělu. V dokumentu Sůl země jsme svědky jeho výprav napříč kontinenty i jeho osobní zpovědi. Salgadův syn Juliano se postavil za kameru a podílel se na režii společně s Wimem Wendersem. Více zde.

© 2019 Kino Brasil

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now