top of page

PROGRAM 2019

ČTVRTEK 31. 10. 2019

temporada_1.jpg
Domů

Z venkova rovnou do džungle velkoměsta. Juliana je odhodlaná začít znovu. S novou, tuctovou a špatně placenou prací přicházejí i noví přátelé a světlejší zítřky. Pečlivý portrét nitra Juliany v podání Grace Passô, která se sama podílela na scénáři, získal na festivalu v Torinu ocenění za Nejlepší ženský herecký výkon.

bacurau_1.jpg
Bacurau

Lehce psychedelický western z blízké budoucnosti s prvky mystiky a sci-fi, který získal na letošním Cannes Cenu poroty.  Původní scénář režisérů Klebera Mendonci Filha a Juliana Dornellese uvidíte v pražské premiéře.

PÁTEK 1. 11. 2019

azouge_3.jpg
Azougue Nazaré

Brazílie zobrazená ve své ryzí divokosti a typické vynalézavosti, se sobě vlastní trochou mystiky. Autenticitu radostné fikce zaručují herci-neherci pocházejí z řad skutečné skupiny maracatu. Film získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Rotterdamu a také na Ostrava Kamera Oko.

divinoamor_3.jpg
Boží láska

Brazílie, rok 2027. Bůh se neuctívá na mších, ale na tanečních party, a pro rozhřešení si můžete dojet do drive-thru zpovědnice. Futuristické drama nabité elektrizující vášní představil Gabriel Mascaro (Neonový býk) poprvé na MFF v Sundance, které si podmanil živelným vizuálním stylem v bizarních kulisách dystopického světa.

SOBOTA 2. 11. 2019

PB031234.JPG
Program pro děti

Od 15:00 najdete v Biu Oko speciální brazilský koutek pro děti! Michele Fernanda z organizace "Saudade - Portugalština jako jazyk dědictví v Česku", která pořádá pravidelná setkání se čtením pro děti, si připraví výtvarné aktivity, vyprávění a hudbu pro celou rodinu! Vše v portugalštině a s volným pojetím tématu festivalu "divočina".

PB031241.JPG
Rychlokurz portugalštiny

Letošní téma festivalu "divočina" se bude prolínat i rychlokurzem portugalštiny, který na úryvcích brazilských filmů seznámí úplné začátečníky s frázemi nezbytnými pro přežití v Brazílii.

martirio_4.jpg
Martyrium

Dokument, který otřásl Brazílií. Režisér Vincent Carelli od osmdesátých let natáčel nespravedlnost, které se rozpínající se zemědělství a kapitalismus dopouštějí na indiánském kmeni Guaraní-Kaiowá.

bacurau2.jpg
Bacurau

Lehce psychedelický western z blízké budoucnosti s prvky mystiky a sci-fi, který získal na letošním Cannes Cenu poroty.  Původní scénář režisérů Klebera Mendonci Filha a Juliana Dornellese uvidíte v pražské premiéře.

santiago ferreira.jpg
Festivalový hudební večírek

V letošním roce se na večírku můžete těšit na typická jídla, která v nabídce ještě nikdy nebyla, a na hudební zážitek RODA DE SAMBA v čele se Santiagem Ferreirou! A jak je v sambě dobrou tradicí, hudební produkci mistrovsky doplní skupina perkusionistů.

NEDĚLE 3. 11. 2019

sal da terra.jpg
Sůl země

Brazilský fotograf Sebastião Salgado zasvětil svůj život putování a záznamům Země a nejrůznějších tváří lidského údělu. V dokumentu Sůl země jsme svědky jeho výprav napříč kontinenty i jeho osobní zpovědi. Salgadův syn Juliano se postavil za kameru a podílel se na režii společně s Wimem Wendersem.

bottom of page