top of page

PROGRAM 2016

ČTVRTEK 3. 11. 2016

Depois da Chuva.jpg

Depois da chuva

V bouřlivém čase velkých demonstrací roku 1984 sledujeme mladého teenagera Caia, který se ocitá v první linii politických bouří a současně se snaží najít místo i ve své vlastní rodině. A tak, jak občanská společnost postupně naráží na neprostupnou zeď vládnoucích generálů, se i samotný Caio ztrácí v nekonečném boji o své vlastní já, dějinnou roli a taky první lásky.

Aquarius.jpg

Aquarius

Film vypráví o zarputilé šedesátníci Claře, jež jako poslední nájemník žije v tradičním dvoupodlažním bytě u pláží v Recife. Jednoho dne ji navštíví projektanti stavební firmy, že by měli o dům a jeho pozemky zájem. Clara se však svého domova vzdát nehodlá a filmoví tvůrci tak postupně roztáčí nerovný souboj mezi zarputilou majitelkou a stavebnickým molochem.

PÁTEK 4. 11. 2016

Curumim.jpg

Curumim

Marca Curumim Archera chytili před třinácti lety na indonéském letišti s bezmála 14 kily kokainu. Obžaloba byla nekompromisní a Marco byl odsouzen k trestu smrti, zatímco teroristé usvědčení z bombových útoků na Bali dostali mnohem benevolentnější rozsudky. Celých jedenáct let čekal na vykonání rozsudku, zatímco v domovské Brazílii způsobil jeho případ nemalé pozdvižení. Režisér Marcos Prado se ve svém dokumentárním filmu snaží poskládat ucelený obraz jednoho osudu.

Big jato.jpg

Big Jato

Osobitá komedie Big Jato vypráví o dospívání patnáctiletého Francesca, který jenž musí volit mezi tvrdou dřinou na fekálním náklaďáku a podmanivou krásou poezie, na níž balí holky jeho liberální strýček. Tvůrci nenuceně mísí zemitou realitu netradičního povolání se snílkovskou komedií, která vypráví příběh mládí, dobrodružství a prvních lásek.

SOBOTA 5. 11. 2016

Peixonauta.jpg

Peixonauta

Ryba na suchu a ve skafandru? Co je to za záhadu? Brazilský kreslený seriál. Promítání pro děti a rodiče. Promítány budou vybrané 4 díly: Případ neznámého zvířete, Případ záhadného zpěvu, Případ malých velkých kamarádů a Případ žlutých křídel.

Aquarius.jpg

Aquarius

Film vypráví o zarputilé šedesátníci Claře, jež jako poslední nájemník žije v tradičním dvoupodlažním bytě u pláží v Recife. Jednoho dne ji navštíví projektanti stavební firmy, že by měli o dům a jeho pozemky zájem. Clara se však svého domova vzdát nehodlá a filmoví tvůrci tak postupně roztáčí nerovný souboj mezi zarputilou majitelkou a stavebnickým molochem. Po filmu následuje debata.

Mãe só há uma

Mãe Só Há Uma

O úplně normálního puberťáka Pierra a jeho mladší se sestru se po smrti otce stará příliš úzkostlivá matka. Avšak jednoho dne ho navštíví policejní detektivové a nakonec odvádí jeho matku v poutech do auta. Pierre zjišťuje, že sedmnáct let žil v jedné velké iluzi. Režisérka Anna Muylaert se vypravuje, stejně tak jako ve svém předposledním filmu Kdy se máma vrátí?, do pokřivených rodinných vztahů, kdy děti musí čelit svým vlastním rodičům.

NEDĚLE 6. 11. 2016

Ate que a Sborna nos separe.jpg

Até que a Sbórnia nos separe

Animovaná groteska Dokud nás Sbornie nerozdělí vypráví alegorický příběh, jenž se přesně strefuje do palčivých otázek dneška, kdy stavení zdí se stává politickým leitmotivem a mezinárodní hranice pomalu ztrácejí svůj původní význam.

unknown Brasil - Elizabeth Salgado (Rive

O Brasil Não Divulgado

Režisérka Elizabeth Rocha Salgado umí vytvořit dokumenty tak, že jsou dobře přijímány publikem, i když občas ukazují příliš těžkou a smutnou realitu. Zřejmě proto, že kombinují její vysoce profesionální pohled s apelem na lidskost. Promítneme čtyři krátké dokumenty: Porod, Prokleté telenovely, Na pokraji kolapsu a Řeka smrti.

Espaço Além - Marina Abramović e o Brasi

Espaço Além - Marina Abramović e o Brasil

Marina Abramović je jednou z nejvýznamnějších konceptuálních umělkyň, která často pracuje se svým tělem a transcendentální energií. Společně s filmovým štábem Marca Del Fiola se Marina Abramović vydává napříč celou Brazílii na svou osobní spirituální cestou, při níž poznává nejen hranice vlastního vnímání, ale zároveň odkrývá i duchovní aspekty současné a starobylé Brazílie. V těch se mísí jak šamanské rituály, tak i různé odnože křesťanských zvyků.

bottom of page