top of page

PROGRAM 2014

Corações Sujos

ŠPINAVÁ SRDCE

​Výpravný spektákl Špinavá srdce, který balancuje na hranici samurajského filmu a válečného dramatu, dává nahlédnout do poválečné komunity japonských Brazilců, jež odmítají přijmout porážku Japonského císařství.

Faroeste Caboclo

MULAT ZE ZÁPADU

​Mulat ze Západu využívá obnošené žánry, jako gangsterku a western, a příběhové klišé, motiv zakázané lásky, k působivému vyprávění, které dokáže vdechnout život sebebanálnější historce a směřuje k velkolepému finále. Divácký hit Brazílie roku 2013. 

Rania

RÂNIA

​Je mladá, žije ve slumu a ráda by se stala profesionální tanečnicí – Rânia. Režisérka Roberta Marques nás provádí reáliemi brazilského severovýchodu, přičemž jejím východiskem je spíše magický realismus, než podbízivé sociální drama. To nejlepší z brazilského artu.

Juro que vi

JURO QUE VI

​Projekce animovaných brazilských legend v rámci cyklu Soboty pro rodiče s dětmi.

Colegas

KOLEGOVÉ

​Bláznivá road-movie Kolegové vypráví o třech přátelích, kteří jsou postiženi nejen Downovým syndromem, ale i láskou k filmu, a o jejich cestě za svými nenaplněnými sny. Originální biják plný životních pravd, konejšivého pochopení a tuny filmových odkazů. 

O Som ao Redor

ZVUKY OD SOUSEDŮ

Chirurgicky přesná sonda do života středostavovské brazilské čtvrti, která si najme novou bezpečnostní agenturu. Kdo však hlídá hlídače? A před kým? Nejpodivnější film festivalu.

A Batalha do Passinho

ZÁPAS O TANEC

 

​Taneční styl “passinho”, který pochází z riodejaneirských favel a který postupně opanoval celou Brazílii, je ústředním tématem dokumentu Emília Dominga. Může jeden tanec změnit život? Favelu? Město? Zemi?

wix page 2.png

a jaké to bude letos?

podívej se, co pro tebe chystáme

bottom of page