© 2019 Kino Brasil

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

PROGRAM 2015

ČTVRTEK 5. 11. 2015

Paraísos Artificiais

Snímek ukazuje Brazílii, která ještě nevystřízlivěla z euforie, nekonečného hospodářského růstu a společenských změn. Komplikovaný příběh odehrávající se v několika časových rovinách vypráví intenzivní drama o základních lidských touhách i extatických nocích současné Brazílie.

Paraísos artificiais

Umělé ráje
Que horas ela volta

Středostavovskou idylku zčeří příjezd Jessicy, dcery místní hospodyně a chůvy, která se jen těžko smiřuje se společenským postavením své vlastní matky. Mezilidská sonda pitvá nejen nitra svých hrdinů, ale i základy brazilské společnosti.

Que horas ela volta?

Kdy se máma vrátí?

PÁTEK 6. 11. 2015

Elena

Elena je zpovědí mladé režisérky, která se vydává po stopách své vlastní sestry, jež se rozhodla odejít z totalitní Brazílie. Skrze soustředěnou filmovou formu sledujeme intimní příběh dospívání a vnitřních pochybností. Dokumentární film jako rekonstrukce své vlastní historie.

Elena

Elena
O Homem das Multidoes.jpg

Obrazově uhrančivý snímek Muž davu o osamělém řidiči metra představuje brazilský film jako dravý, nekompromisní a ambiciózní. Existenciální drama, u kterého budete jen marně hledat filmy, které byste k němu přirovnali.

O Homem das Multidões

Muž davu

SOBOTA 7. 11. 2015

O Menino e o Mundo

Vydejte se na fascinující cestu malého chlapce, který hledá svého otce ve fantaskním světě současné Brazílie. Nechte se unést uhrančivým animákem, který není jen omalovánkami pro děti, ale vypráví zejména o dětech a jejich magii objevit již dávno objevené.

O menino e o mundo

Chlapec a svět
Que horas ela volta

​Středostavovskou idylku zčeří příjezd Jessicy, dcery místní hospodyně a chůvy, která se jen těžko smiřuje se společenským postavením své vlastní matky. Mezilidská sonda pitvá nejen nitra svých hrdinů, ale i základy brazilské společnosti. Debata bude probíhat v českém jazyce.

Quando ela volta?

Kdy se máma vrátí? 
Cores

​Jsou mladí, jsou ze São Paula, hulí jednu cigaretu za druhou a jsou ztracení ve svých životech. Říkejte jim klidně brazilští Samotáři, ale ani to vás zcela nepřipraví na ironii každodenního bytí tak, jak ji dávkují právě Barvy.

Cores

Barvy

NEDĚLE 8. 11. 2015

Ventos de Agosto

Když se milenecká dvojice vrací z rybolovu s lidskou lebkou, kterou objevila na dně oceánu, tak ještě netuší, jaké filozofické úvahy a absurdní situace jejich nález způsobí. Srpnový vítr skrze pečlivě komponované obrazy všednosti promlouvá o věcech, které nás přesahují.

Ventos de agosto

Srpnový vítr
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now